بنا به دعوت قبلی ستاد برگزاری این  مراسم از ساعت۱۰ صبح روز جمعه مورخ ۱۶ اردیبهشت سالجاری در تالار اجتماعات برج سپید با تلاوت آیاتی چند از کلام ا.... مجید و پخش سرود ملی و زیارت خاصه امام رضا(ع) آغاز شد، سپس آقای دکترسزاوار دبیر ستاد برگزاری ضمن تبریک روز آزمایشگاه گزارش مختصری از همکاری انجمن های آزمایشگاهی استان و روند برگزاری جشن ارائه نمودند.
 سپس درهمین ارتباط پیام ویدئوئی آقای دکتر بدیعی معاونت درمان دانشگاه پخش گردید‌.
آقای دکتر صداقت ریاست سازمان نظام پزشکی مشهد و جناب آقای اشکانی فر ریاست اداره امور آزمایشگاههای استان سخنرانان بعدی این مراسم بودند که طی سخنانی از نقش ارزشمند آزمایشگاه و همکاران در تشخیص بیماریها بویژه کرونا در ایام اخیر یاد نمودند.
در ادامه از تعدادی از اساتید و همکاران پیشکسوت تجلیل بعمل آمد و با اهدا، لوح تقدیر از خدمات و تلاشهای بی وقفه و صادقانه آنها قدردانی شد. 
شایان ذکر است که لابلای سخنرانیها کلیپ های تبلیغاتی کوتاهی از شرکتهای حامی مالی پخش گردید، همچنین برنامه های متنوع هنری از جمله: نمایش طنز، تقلید صدا، موسیقی پاپ و سنتی و حرکات آئینی و ...... اجرا گردید که مورد توجه حضار قرار گرفت.
در ادامه پذیرائی از میهمانان بعمل آمد.
انجام قرعه کشی و اهدا، جایزه به قید قرعه به تعدادی از همکاران آخرین برنامه فشرده ای بود که تا بعداز ساعت ۱۴ نیز ادامه داشت،.
این مراسم با آرزوی سعادت و سلامت و بهروزی همکاران به پایان رسید.

درحاشیه مراسم:
* دربرگزاری این مراسم علاوه بر انجمن های آزمایشگاهی معاونت درمان و اداره امور آزمایشگاههای استان و سازمان نظام پزشکی مشهد همکاری داشتند.
* پس ازحدود دوسال وقفه بدلیل شرائط کرونائی،جشن امسال نخستین گردهمائی بزرگ همکاران بودکه با استقبال نسبتا خوب دوستان مواجه شد. 

ستاد برگزاری جشن روز علوم آزمایشگاهی