رييس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در پيامي ۳۰ فروردين، روز علوم آزمايشگاهي را به فعالان اين عرصه در استان خراسان رضوي تبريک گفت.

به گزارش وب دا، دکتر مصطفي مهرابي بهار در اين پيام آورده است: سی ام فروردین، سالروز بزرگداشت حکيم جرجاني بنیانگذار علم آزمایشگاهی ، روز تقدیر از مجموعه فرهیخته و تلاشگری است که با تلاش های مستمر خود، زمینه حفظ و ارتقاء سلامت جامعه را فراهم می آورند.

فعالان عرصه علوم آزمایشگاهی به عنوان یکی از اعضای تیم سلامت؛ با توجه به خدماتی که در راستای تشخیص به موقع عوامل بیماری زا، پیشگیری و شناسایی بیماری ها و ارتقای سطح سلامت به جامعه ارایه می دهند، نقش بسیار مهم و بی بدیلی را در نظام سلامت و ارتقای کیفیت زندگی افراد جامعه ایفا می کنند.

همانطور که در آمارهای جهانی هم ذکر شده حدود ۷۰ درصد تشخیصهای بالینی ،درمان ، پیشگیری و پیگیری آنها درعلم پزشکی  بر مبنای  نتایج تستها و بررسی های آزمایشگاهی است و این مسئله نشان دهنده  ارزش والا وجایگاه رفیع آزمایشگاه و آزمایشگاهیان ولزوم برقراری و تحکیم ارتباط مراکز درمانی با آزمایشگاه  است.

اینجانب این روز را به تمامی همکاران علوم آزمایشگاهی تبریک و تهنیت گفته و توفیق روز افزون شما عزیزان را در راه خدمت به همنوعان از خداوند متعال خواستارم و از آنجاییکه این رشته در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار دارد همواره برای این جامعه خدوم آرزوی سلامتی تندرستی و موفقیت روز افزون میکنم.